Malowanie płytek podłogowych: Właściwy sposób, aby uzyskać doskonały wygląd

Niezależnie od tego, czy chcesz pomalować cały dom, czy tylko podłogę, będziesz musiał wybrać odpowiednią farbę i przygotować powierzchnię w najlepszy możliwy sposób. Choć może widziałeś wiele osób malujących swoje podłogi wałkiem lub pędzlem, ważne jest, aby znać różnicę między tymi dwoma i jak różnią się od siebie.

Wałek:

Ta metoda jest używana, gdy chcesz pokryć całą podłogę jedną warstwą. Będziesz używać wałka, który jest dość gruby i ciężki. Wałek jest zwykle wykonany z tworzywa sztucznego i ma uchwyt i dużą gąbkę, która jest używana do pokrycia całej podłogi. Jest to jedna z najlepszych metod na pokrycie dużej powierzchni podłogi jedną warstwą.

Szczotka:

Pędzle to najczęstsze metody, których ludzie używają do malowania swoich podłóg. Są one dostępne w różnych rozmiarach i kształtach. Większość szczotek są tego samego kształtu, ale niektóre mają inny kształt. Są one używane do malowania mniejszych obszarów podłogi.

Najczęstsze pędzle używane do malowania podłogi to szeroki pędzel i wąski pędzel. Są one używane nie tylko do malowania, ale także do czyszczenia podłogi. Niektórzy używają szczotki do szorowania podłogi, aby usunąć wszelkie plamy.

Zarówno pędzle jak i wałki nadają się do pokrycia całej podłogi. Ale, ważne jest, aby upewnić się, że używasz dobrej jakości farby, a także odpowiedniego rozmiaru pędzla lub wałka.

Pros:

Najczęstszym zastosowaniem tych pędzli jest pokrycie całej podłogi. Nie będziesz musiał często czyścić pędzla, ponieważ jest on wykonany z gąbki, która wchłania farbę.

Wady:

Największą wadą używania szczotki do malowania podłogi jest to, że nie można jej używać do szorowania. Będziesz musiał użyć innej szczotki do czyszczenia podłogi.

Wnioski:

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na pokrycie całej podłogi to pędzel jest najlepszym rozwiązaniem. Jednakże, jeśli chcesz pokryć podłogę jedną warstwą, będziesz musiał użyć wałka. Oba nadają się do pokrycia całej podłogi, ale w przypadku wałka nie będziesz musiał się martwić o szorowanie podłogi.